ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10684312
*
nr 1068 4312
Spegel
Roland Wiliamsson, Ã…gesta GÃ¥rd, 1973, 140x84
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:02:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 11:59:14
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: roland wiliamsson spegel speglar ågesta gård
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 1068 4312
Spegel
Roland Wiliamsson, Ã…gesta GÃ¥rd, 1973, 140x84
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 11:59:14 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: roland wiliamsson spegel speglar ågesta gård
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



